CSALÁDI NAPKÖZI

Intézményünk, 4 egymás mellett működő Családi Napközit foglal magába. Bibliából vett neveik: Dávid lovag, Jonatán, Benjámin apród és József.

Valamennyi Családi Napközinkbe, 5-5 gyermeket tudunk fogadni, 12 hónapos kortól 14 éves korig. Azon családok gyermekeit várjuk szeretettel, akik nem zárkóznak el a Református egyház által képviselt értékektől.

A családok igényeihez igazodván, intézményünkben lehetőség van, fél napos ellátásra, illetve a szülők igényei alapján, a hét adott napján is fogadjuk a gyermekeket. Tanyagondnoki szolgálatunk által, biztosítjuk a gyermekek eljutását a gyönyörű környezetben lévő intézményünkbe. Bátorítunk minden családot,forduljanak hozzánk bizalommal.

Szakképzett Munkatársaink (CSANA vezetők, óvodapedagógusok, tanítók, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok),igyekeznek a rájuk bízott gyermekeket a keresztény értékrend alapján,legjobb tudásuknak megfelelően,gyönyörű környezetben,a szülőkkel szorosan együttműködve nevelni.

Értékeink: hit, szeretet, családközpontúság, rugalmasság, minőségi munkára törekvés, képességfejlesztés, természetszeretet ,hagyományápolás. Képgalériánkban betekintést nyerhet Napközinkről, illetve előzetes egyeztetés alapján, szívesen fogadjuk a hét bármely napján.

Szeretettel várjuk a Bánki Családi Napközibe! Jelentkezés: +3652/890-319

SZOLGÁLTATÁSAINK

4 családi napközink ellátási területe Debrecen, és annak vonzáskörzete. Egész napos ellátást biztosítunk nyitvatartási időben. Lehetővé kívánjuk tenni, hogy a szülő a gyermeknevelés mellett helyt állhassanak a munka világában is.

Családi Napközi szakmai célja:

• Szeretetteljes, biztonságos légkör megteremtése, figyelembe véve a gyermekek egyéni képességeit.
  • A gyermekközpontúság, melyet sok játékkal, tevékenységekbe ágyazottan kívánunk megvalósítani. Igyekszünk megtalálni a gyermekben az értékeket, amire építeni lehet, illetve amit fejleszteni kell.
  • Nagy hangsúlyt fektetünk a társas kapcsolatok alakítására, az együttélés szabályainak elfogadására, toleranciára, a mások iránti tiszteletre.
  • Kommunikációs készség felijesztése (meghallgatás, megkülönböztetett figyelem).
  • Fő tevékenységünk: a játék. Ezen keresztül fejlesztünk, bővítjük az ismereteket. A tanulás folyamatosan átszövi a gyermekek egész napi tevékenységét.
  • Napi kapcsolat a családokkal.
  • A családi napközi vezető a gyermek számára példa értékű. Tartsa tiszteletben a gyermek alapvető jogait, szabadságát. Biztosítsa a fejlődő személyiség védelmét.
  • Figyelünk arra, hogy a gyermek találja meg a helyét a közösségben, kommunikáljon, aktívan tevékenykedjen. Kiemelt figyelmet fordítunk az egyéni bánásmódra.

Szolgáltatásaink:

• Tanuló szoba: általános iskolás gyermek számára segítség nyújtás a mindennapi tanulásban.
  • Anyanyelvi nevelés: Mese vers
  • Családi délelőttök/délutánok, fórumok, egészségnapok.
  • Folklór napok, hagyományőrzés, néptánc a Forgó rózsa táncosaival.
  • Kézműves délelőttök, vizuális nevelés.
  • Ének zene, zene bölcsi.
  • Mozgás fejlesztés, gyógytorna.
  • Környezettudatos nevelés, erdei környezetben.
  • Terápiás lovaglás, lovagoltatás.
  • Anya aerobik.

PROGRAMOK

• Mozgásfejlesztés
  • Gyógytorna
  • Lovaglás, terápiás lovagoltatás
  • Anya aerobik
  • Időpont: Úrvacsorás Istentisztelet hetében csütörtök délután 16:00 óra
  • Helyszín: Bánki Templom
  • Időpont: Péntek 18.00 óra
  • Helyszín: Kerekestelepi Ifjúsági Ház
  • Kézműves foglalkozás, kreatív alkotások készítése
  • Egyéni képességfejlesztés
  • Mozgásfejlesztés
  • Gyógytorna
  • Lovaglás, terápiás lovagoltatás
  • Anya aerobik
  • Környezettudatos nevelés eredi környezetünkben.

CSALÁDI NAPKÖZIJEINK ELŐNYEI

• 5 fős játszócsoportok.
  • Könnyű beilleszkedés csoportjainkba.
  • Szakembereink: Családi napközi vezetőnk, óvodapedagógusunk, tanítók, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok, gyógy testnevelők, hitoktatók, néptánc vezetők.
  • Rugalmasság a család igényeihez igazodva.
  • Gyermek szállítás térítésmentesen.
  • Napi négyszeri étkezés.
  • Egyéni bánásmód, egyéni fejlesztés
  • Korai fejlesztés
  • Erdei környezet
  • Református egyház által képviselt értékek

Fő feladata:

• Házi feladat elkészítése
  • Szóbeli feladat kikérdezése
  • Rendszeres ellenőrzés
  • Felkészítés a dolgozat megírására
  • Rendszeres tanulásra szoktatás
  • Tanulási nehézségek kezelése

Egyéb tudnivalók:

• A délutáni napközi 14 17 óra között tart nyitva
  • A napköziben pedagógus foglalkozik a gyerekkel.
  • Igény esetén uzsonna igényelhető, minden nap vagy alkalmanként is igénybe vehető ezen szolgáltatásunk.
Jonatán apród
  • Családi napközi vezető: Bíróné Czirják Erzsébet, Böbe néni

Benjámin apród
  • Családi napközi vezető: Szabó Ilona Judit, Icus néni
József apród
  • Családi napközi vezető: Czirják-Dávid Éva, Évike néni

József csoport
  • Családi napközi vezető: Szűcs Anikó, Ancsa néni

ELÉRHETŐSÉG

Fenntartó: Debrecen-Bánki Református Egyházközség

Cím: 4079 Debrecen, Bánk 26.

Tel.sz.: 06/52/890-319

Email: bankicsalinapkozi@gmail.com

Nyitva tartás: hétfőtől péntekig 7 17 óráig; szombat vasárnap zárva.

Előzetes telefonos egyeztetéssel napközijeink bármikor megtekinthetőek.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk.